Strona główna » AKTUALNOŚCI » Jaki przedłużacz wybrać?
Kategorie Producenci

Szukaj

Nasze hity


Opinie o produktach

Jaki przedłużacz wybrać?

Data dodania: 30-01-2018


Przed zakupem przedłużacza należy zadać sobie pytanie do czego będzie on nam potrzebny.
Powinniśmy używać przedłużacza odpowiedniego do danego urządzenia oraz warunków w których będzie stosowany.

Jeśli planujemy kupić nowy przedłużacz, zastanówmy się chwilę. Nie warto kupować "pomarańczowych" przedłużaczy, które są bardzo kiepskiej jakości i mają mniejszy przekrój przewodów niż wymagany. Ponadto w większości przypadków przedłużacze takie są zbudowane z przewodów dwużyłowych!!! Większość urządzeń dla naszego bezpieczeństwa powinna być zasilana przewodem trzyżyłowym. 
Głównymi wadami "pomarańczowych" przedłużaczy są:
- bardzo kiepska izolacja (łatwo się przecina, a w zimnym pęka)
- mały przekrój przewodu (niektóre są grube ale tylko przez zastosowanie grubej izolacji zewnętrznej, a żyły przewodów mają mniejszy przekrój niż deklarowany przez co przedłużacz grzeje się).
- często są to przedłużacze 2 przewodowe, a powinny być 3 przewodowe (chyba, że używamy elektronarzędzi tylko 2 przewodowych bez ochronnego).

Dlatego proponuję stosować przedłużacze z przewodami w izolacji gumowej. Maja one dużo większą odporność na warunki atmosferyczne. Produkowane są z przewodów polskich producentów i posiadają odpowiednią średnicę żył. Stosowane wtyczki i gniazda są wykonane z gumy dodatkowo posiadającymi klapki zamykające, które zapewniają ochronę o stopniu IP44.
alt
     Przedłużacz 30m 3x2,5 na bębnie            Przedłużacz 20m 3x1,5 na bębnie 
alt  alt
 

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii AKTUALNOŚCI
    Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
    Nie pokazuj więcej tego komunikatu